Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 53 in /home/rytmvriw/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 985
کارگاه تولیدی ظروف سفالی خام - آرتاووس

کارگاه تولیدی ظروف سفالی خام

قابلمه گرانیتی پی ام تی و ظروف سفالی خام در کارگاه های تولیدی بسیار زیادی تولید و به بازار عرضه می گردد و شما می توانید با مراجعه به مراکز معتبر این ظروف را برای موارد استفاده خود خریداری کنید و از استفاده کردن از آن ها لذت ببرید.

ظروف سفالی یکی از جمله اولین ظروف های ساخت بشر است که امروزه به دلیل زیبایی و خصوصیتی که این نوع ظروف دارند استفاده از آن ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

ظروف سفالی خام

کارگاه تولیدی انواع ظروف سفالی خام درجه یک

در کشور ایران استان های بسیاری که در زمینه تولید قابلمه گرانیتی راکلند و سفال که  هنر دست سفالگران می باشد، شهرت جهانی دارد. شاید یک سوال اساسی در ذهن بسیاری از افراد به وجود می آید که آیا طرز کار همه آن ها به یک صورت است که به خلق این سفالینه های زیبا منجر می شود؟ می توان گفت بله طرز کار و همچنین ابزار مورد استفاده آن ها در بسیاری از کارگاه های تولیدی و کارخانه ها ظروف سفالی خام به یک صورت است. در بسیاری از مناطق که کار اصلی آن ها کشاورزی و سایر مشاغل روستایی مشغول به کار هستند اوقات فراغت خود به کار سفال مشغول می شوند و این کار در فصل زمستان که وقت بیشتری دارند انجام می دهند. این تولید کننده ها خاک مورد استفاده خود را از معادن نزدیک به محل سکونت خود استخراج می کنند. این خاک ها دارای ناخالصی های است که برای تولید سفال خوب مناسب نیست که آن ها باید برای تولیدات خود این ناخالصی ها را جدا کنند. خاک های استخراج شده از معادن در همه مناطق به یک صورت نیست که این شهر ها عبارتند از:

 1. لالجین همدان
 2. خاک مشهد
 3. خاک شهر رضا
 4. خاک لواسان
 5. خاک شمال

ظروف سفالی خام

بازار فروش انواع ظروف سفالی

همانطور که حتما می دانید در کشور ایران شهر های بسیاری وجود دارد که به هنر سفالگری مشغول می باشند که در ادامه بیان خواهیم کرد. ظروف سفالی خام و سفال های لعابدار و رنگی تولید شده در این استان ها هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فردی است که چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کنند و از مناطق دور و نزدیک برای خریدن این ظروف سفالی به این مناطق تولید کننده می آید تا بتوانند این محصولات را با قیمت مناسب خریداری کنند، اما می توان گفت آن ها می توانند به مراکز و نمایندگی های که در نزدیکی محل سکونت خود مراجعه کنند و محصولات خود را با قیمت مناسب خریداری نمایند چرا که این مراکز در واقع نمایندگی های معتبر عرضه کننده این محصولات بشمار می روند.

 1. لالجین در همدان
 2. اصفهان و شهر رضا
 3. نظنز
 4. تبریز و زنور
 5. کلاگر جویبار
 6. قائم شهر در استان مازندران
 7. کلپورگان سراوان در زاهدان
 8. میبد یزد
 9. مند گناباد
 10. استهبان فارس
 11. سیاهکل گیلان
 12. قم
 13. تهران
 14. آستارا
 15. چالوس
 16. شاهرود
 17. کرج
 18. شهوار میناب

ظروف سفالی خام

عمده فروشی انواع ظروف سفالی در بازار

در شهرهای بسیاری انواع تولیدات با ویژگی های بسیار منحصر به فرد تولید و به بازار عرضه می گردد که هر کدام با توجه به مواد اولیه بکار برده شده برای تولید آن ها کاربرد متفاوتی دارد به عنوان مثال در چالوس به تولید سفال مورد نیاز سقف و همچنین تولید ظروف سفالی خام و بدون لعاب و رنگ که خود خاک رس مورد استفاده آن به رنگ قرمز است تولید و به بازار عرضه می گردد. محصولات تولیدی در این استان ها به مقدار عمده و جزئی به فروش می رسد و شما می توانید محصولات خود را از دور و نزدیک به آن ها سفارش دهید تا برای شما در محل سکونت خود ارسال نمایند. می توان خاک مورد استفاده در سفال ها را به دو گروه تقسیم کرد که عبارتند از:

 1. خاک رس
 2. خاک سفید

ظروف سفالی خام

نمایندگی انواع تولیدات کارگاه سفال خام

نمایندگی ها در واقع می توان گفت یک عامل برای تنظیم کردن قیمت یک محصول بشمار میرود و شما می توانید با مراجعه به آن ها محصولات مورد نیاز خود را با تنوع بالا و با کیفیت با قیمت بسیار مناسب خریداری نمایید. ظروف سفالی خام نیز مانند ظروف سفالی لعابدار هر دو در کارگاه های تولیدی سفال تولید می شوند و هر دو نیاز به پخت در کوره دارند با این تفاوت که ظروف سفال خام فقظ یک مرتبه در کوره برای پخت می رود این سفال ها بسیار زیبا را می توانید خریداری کرده و خود آثار هنری بسیار زیبایی را بر روی آن نقش بزنید از این سفال های خام در بسیاری از هنر ها به کار می رود که عبارتند از:

 1. میناکاری
 2. تهیه ظروف هفت سین
 3. نقطعه کوبی
 4. کاشی کاری

ظروف سفالی خام

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما