Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 34 in /home/rytmvriw/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 985
کارگاه تولیدی سفال در همدان - آرتاووس

کارگاه تولیدی سفال در همدان

لیوان یکبار مصرف کاغذی 500 عددی و سفال در همدان در کارگاه های تولیدی بسیاری که دارد تولید و به بازار عرضه می گردد این شهر را می توان از جمله شهر های دانست که هنر سفالگری از جمله مشاغل اصلی آن ها بشمار می رود و از گذشته به عنوان میراث گرانبها به ارث برده و از آن نگهداری می کنند.

صفر تا صد تولیدات سفال در این استان زیبا و شهرستان های همدان در همان شهر انجام می گیرد و حتی امروزه به گونه ای است که حتی محصولات خود را به خارج کشور صادر می کنند.

کارگاه تولیدی انواع ظروف سفالی در همدان

لالجین یکی از شهرستان های شمالی استان همدان است و به شهر گل و سفال معروف می باشد. در این شهرستان 900 واحد کارگاه های سفالگری کوچک و بزرگ در زمینه تولید، تکمیل و فروش سفال و سرامیک مشغول به فعالیت می باشند. شاید بتوان گفت یکی از اصلی ترین مشاغل مردمان این شهرستان در حوزه سفال و سرامیک است. هنر سفالگری در این شهرستان بیشینه هزار ساله دارد و می توان گفت یکی از مهم ترین رشته صنایع دستی سفالگری همدان است که می توان گفت به همین دلیل تولیدات سفال در همدان شهرت جهانی دارد. ظروف سفالی که در این شهرستان خریداران بیشتری دارد عبارتند از:

 1. ظروف سفالی دکوری
 2. ظروف سفالی در دیزی سرا ها
 3. پارچ های سفالی

کارگاه تولیدی انواع ظروف سفالی در همدان

قیمت روز انواع سفال در همدان

قیمت بروز قابلمه گرانیتی پویان مهر و سفال در همدان را می توانید از راه های مختلفی مطلع شوید که یکی از این راه ها می تواند مراجعه به نمایندگی های معتبر این محصولات در سرتاسر کشور باشد. محصولات تولیدی در این استان دارای تنوع بسیاری اعم از ظروف غذاخوری، پارچ، لیوان، پایه آباژور و گلدان های زیبا اشاره داشت. این شهر را می توان گفت به گونه ای است که گویا هنر سفالگری در خون مردمان این شهر جریان دارد و کوچک و بزرگ مشغول این هنر می باشند. محصولات تولیدی این استان بسیار با کیفیت است چرا که از مواد اولیه بسیار مرغوبی مورد استفاده خود قرار داده اند تا بتوانند محصول نهایی تولیدی خود را بسیار با کیفیت خلق کنند. در این استان بسیاری از شهرستان های آن به تولید انواع محصولات سفالی می پردازند که مشهورترین آن ها می توان به موادی چون:

 1. فرسفج
 2. تویسرکان

مرکز خرید انواع ظروف سفالی

لالجین یکی از جمله مراکز اصلی ساخت سفال در همدان بشمار می رود و هنر دست این هنرمندان لالجینی به تمام شهر های دور و نزدیک و حتی به خارج از کشور نیز صادر می شود. در سال های نه چندان دور هنر و صنایع دستی سفالی این شهر استان به گونه ای بود که بسیار از مسافران داخلی و خارجی برای خرید و بازدید از این هنر بسیار زیبا به این شهرستان می آمده اند اما با جهانی شدن این هنر باعث شده تا افراد بیشتری برای خرید جذب این شهر گردند. در ظروف سفالی این شهرستان دارای ویژگی های است که باعث جلب بسیاری از افراد برای دیدن و خریدن محصولات می شود که عبارتند از:

 1. تنوع در رنگ
 2. تنوع در طرح
 3. تنوع محصولات تولیدی

سفال در همدان

صادرات انواع ظروف سفالی همدان

سفال در همدان یکی از مهم ترین هنر و صنایع دستی آن ها از تهیه مواد اولیه، تولید، تکمیل و صادرات می باشد. به گونه ای که شهر لالجین را یکی از مهم ترین قطب های تولید سفال و شهر جهانی سفال می دانند و شهر لالجین همدان به نام شهر جهانی سفال در یونسکو به ثبت رسیده است. هنگامی که در گوشه و کنار این شهر بسیار زیبا راه می روید مشاهده می کنید که زنان، مردان و حتی کودکان این شهر مشغول به خلق کردن یک اثر هنری بسیار زیبا می باشند حال شاید کمی متعجب شوید اما تعجبی ندارد چرا که سابقه سفالگری در این شهرستان بیشینه هزار ساله دارد و به همین منظور به عنوان پایتخت سفال نامگذاری شده اند. از جمله شهر های که سفال به آنجا صادر می شود عبارتند از:

 1. کشور های اروپایی
 2. آمریکای لاتین
 3. آمریکای شمالی
 4. آفریقا

سفال در همدان

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما