Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 51 in /home/rytmvriw/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 985
نمایندگی فروش انواع سفال میبد - آرتاووس

نمایندگی فروش انواع سفال میبد

قابلمه 10 پارچه کاسیو و سفال میبد را می توانید از نمایندگی های که در سرتاسر کشور وجود دارد به راحتی خریداری نمایید. ظروف سفالی تولید شده در این شهرستان با انواع مختلفی به فروش میرسد. قدمت طولانی این محصولات به طوری ست که می توان آوازه ظروف زیبا تولید شده توسط سفال گران خبره را در سرتاسر دنیا شنید.

در گذشته استفاده از ظروف سفالی نسبت به حال بسیار بود که استفاده از این ظروف برای بدن انسان دارای خواص بیشماری بود همین امر باعث شده که امروزه نیز خریداران از این ظروف استفاده نمایند.

اهمیت تولید انواع سفال میبد

در کشور ایران در بسیاری از استان های آن صنایع دستی چون سفالگری قدمت بسیاری دارد یکی از این استان ها، استان یزد با قدمت تاریخی بسیار است. این هنر در یزد به دلیل فراوان بودن مواد اولیه چون خاک از گذشته تاکنون مورد توجه بوده است.  یکی از شهرستان های این استان زیبا میبد یزد است که در نارین قلعه بین خشت های آن که در دوره ساسانی ساخته شده است قطعاتی از خرده های ظروف سفالی یافت شده. در زمان های دور کارگاه های سفالگری در این استان از همدیگر دور بودنه اند. اما امروزه به دلیل مسائل بهداشتی تمامی کارگاه های سفالگری به خارج از دروازه منتقل گشته و آن را کرخانه نام گذاری کرده اند. شهرستان میبد یکی از جمله قطب های سفالگری است سفال میبد به دو صورت تولید می شود که عبارتند از:

 1. ساخت ظروف سفالی که ماده اصلی سازنده آن رس است.
 2. ساخت ظروف سفالی از خاک سفید که ترکیب کوارتز، کائولن و سیلیس است.

سفال میبد

نمایندگی فروش انواع سفال شهرستان میبد

همانطور که گفته شد ساخت قابلمه گرانیتی جلا مبین و سفال میبد یزد دارای قدمت بسیار زیادی است این تولید کنندگان برای این که بتوانند محصولات تولیدی خود را به دست مشتریان خود در سرتاسر کشور و حتی خارج از کشور برسانند باید نمایندگانی داشته باشند. مشتریان و علاقمندان به خرید محصولات سفالی یزد می توانند با مراجعه به این نوع نمایندگی ها محصولات خود را خریداری نمایند. شما با خرید از این نمایندگان می توانید از امتیاز های بسیاری بهره ببرید که در ادامه بیان خواهیم کرد. در میبد یزد برای این که قدمت تاریخی سفالگری را به دید همگان برسانند موزه سفال در آب انبار حاج علی محمد پا بر جا نموده اند که آثار بسیاری در آن نگه داری می شود و قدیمی ترین آثار مربوط به دوره ماد ها می باشد.

 1. تنوع محصولات
 2. کیفیت مواد اولیه بکار برده شده
 3. مشاوره برای انتخاب درست محصول
 4. قیمت مناسب

سفال میبد

قیمت انواع تولیدات ظروف سفالی میبد یزد

همانطور که قبلا گفته شد شما برای این که بتوانید محصول مورد نظر خود را با قیمت بسیار مناسب خریداری نمایید می توانید به نمایندگی ها و مراکز معتبر مراجعه کنید چرا که در این نمایندگی ها به دلیل حذف واسطه ها توانسته اند قیمت را به صورت مستقیم عرضه دارند. ظروف سفالی تولید شده در یزد دارای تنوع بسیاری است و شما می توانید آن ظروف را مطابق میل و خواسته خود خریداری نماید که در ادامه به نمونه ای از آن ها اشاره خواهیم نمود. سفالگران برای این که ظروف سفالی خود را زیباتر در دید خریداران جلوه دهند در محصولات تولیدی خود نقش و نگار های فراوانی بکار برده اند.

 1. چراغ پا
 2. نفت دان
 3. چراغ گلی
 4. ناودان
 5. سنگ منقل
 6. دوات دان
 7. قالب قند
 8. کاسه جوه
 9. کشک ساب
 10. تغار
 11. قلک
 12. خمره
 13. لیوان
 14. شمعدان
 15. کاسه
 16. بشقاب

سفال میبد

فروش انواع ظروف سفالی نقاشی شده میبد

در میبد یزد برای رنگ کاری بر روی سفال میبد سفالگران از یک نوع روش رنگ آمیزی به نام زیررنگی استفاده می کردند. بعد از رنگ آمیزی نوبت آن فرا می رسید که ظروف سفالی را لعاب دار کنند ، که برای انجام این کار از شیشه استفاده می شود، که ایتدا آن را خرد کرده و با اندکی آب و کتیرا و در بعضی از مواقع براده های مس ترکیب می کنند و آن را به صورت مایع غلیطی در می آورند و سپس برای لعاب دار کردن ظروف استفاده می نمایند و سپس بعد از این کار آن ها را مجدادا در کوره برای پخت قرار می دهند. شاید بتوان گفت در گذشته رنگ ها و نقش های که در هنگام رنگ آمیزی بر روی ظروف سفالی ایجاد می کردند کار سخت و زمان بر بوده است. نقش و نگار های که بر روی این ظروف نقش بسته است عبارتند از:

 1. نقش ماهی
 2. خورشید خانم
 3. مرغک
 4. چیت
 5. زلف عروس
 6. طاق نصرت

سفال میبد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما