Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 15 in /home/rytmvriw/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 985
مرکز پخش سفال مینا کاری - آرتاووس

مرکز پخش سفال مینا کاری

مینا کاری بر روی قابلمه 10 پارچه کاسیو هنری بی نظیر است که استفاده از آن بر روی سفال باعث شده تا قیمت آن برای خریدار بسیار مناسب تر شود اما زیبایی آن مانند میناکاری اصلی چشم نواز است. سفال لعاب خورده که سطح مسطح و صیقلی پیدا کرده به راحتی با رنگ های مخصوص نقش و نگار می گیرد. مرکز پخش  سفال مینا کاری ارائه دهنده سفال های زیبا با طرح های متنوع و دلنشین با قیمت معقول و مناسب است.

مرکز پخش سفال مینا کاری

مراحل تولید سفال مینا کاری

مراحل تولید سفال مینا کاری مراحل تولید قابلمه گرانیتی جلا مبین و سفال مینا کاری را در لیست زیر آورده ایم تا با مطالعه آن بیشتر با این محصول آشنا شوید.

  • ترکیب خاک رس با آب  و ورز برای تولید گل رس : گل رس را با ترکیب میزان معینی از خاک مرغوب رس و ورز به گل رس مرغوب تبدیل می کنند.
  • ایجاد ظرف مد نظر: حالا گل ها باید شکل مناسب پیدا کنند برای اینکار کافی است تا با استفاده از یک نیروی ماهر و چرخ سفالگری، گل را تبدیل به ظرف مد نظر کنیم. معمولا بشقاب و گلدان برای مینا کاری انتخاب می شوند.
  • پخت در کوره: کوره تا دمای مورد نیاز کاملا داغ می شود تمامی ظرف های سفالی را در قسمت های مخصوص در کوره می چینند و در آن را کاملا می بندند تا در زمان معین گل ها پخته شود و تبدیل به یک ظرف سفالی دارای استحکام شوند.
  • لعاب کاری: برای لعاب زدن ظرف های سفالی روش های متعددی وجود دارد که آسان ترین راه غوطه‌ور سازی ظرف سفالی در لعاب مخصوص و با قوام است. بعد از زدن لعاب اجازه می دهیم تا در یک محل مناسب که تهویه خوبی دارد لعاب خشک شود.
  • مینا کاری: ظرف را به مینا کار تحویل می دهند و که بر روی آن نقش های ظریف و زیبای مینا کاری را با رنگ های مخصوص و قلم مو بر روی آن ایجاد کند. طرح های مینا به دو صورت هستند یکی طرح استاندارد ثابت قدیمی و یک طرح های گل مرغ جدید که بسیار با دقت کشیده می شوند و طرفدار بسیاری دارد.

بازار فروش سفال مینا کاری

بازار فروش سفال مینا کاری بازار سفال مینا کاری بسیار پر رونق است و خریدار این محصول با توجه به قیمت مناسب اش در مقایسه به مینا کاری های روی لعاب مس بسیار بیشتر است. نوآوری و خلاقیت در این هنر بسیار زیاد می باشد و در سالهای گذشته انواع پلاک های گردنبند و گوشواره های طرح مینا در بازار بسیار با استقبال روبرو بوده است.

هنر مینا کاری هنری بی نظیر است که مانند ندارد بی شک یکی از محبوب ترین صنایع دستی برای خرید، میناکاری روی سفال می باشد که می تواند یک هدیه بسیار ماندگار نیز باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما