Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 36 in /home/rytmvriw/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 985

Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 36 in /home/rytmvriw/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 985
لیست قیمت خرید ظروف میناکاری سفال - آرتاووس

لیست قیمت خرید ظروف میناکاری سفال

میناکاری روی سفال باعث ایجاد زیبایی ظاهری می شود. شما می توانید لیست قیمت خرید ظروف میناکاری سفال را از سایت های اینترنتی معتبر تهیه کنید.

صنایع دستی

صنایع دستی محصولی است از ذوق دست بشر که در واقع نوعی هنر می باشد که در آن سفال یا سایر محصولات با تزئینات کاملا زیبا و منحصر به فرد تهیه و تولید می شوند.

صنایع دستی همانند سایر صنایع گاها ممکن است با هنر های دیگری ترکیب شود و ممکن است چندین هنر با هم ادغام شود. برای مثال ترکیب هنر فیروزه با مس می باشد.

یکی از معروف ترین ادغام ها، ترکیب قاشق یکبار مصرف کریستال و صنایع سفالی با سنایع میناکاری می باشد.

خرید ظروف میناکاری سفال

صنایع دستی سفالی

صنایع دستی سفالی مانند قوری چینی قدیمی، یکی از قدیمی ترین صنایع موجود می باشد و در ابتدا صنعت سفال گری بوده است. وجود صنایع دستی و ظروف سفالی نمایان گر تاریخ و فرهنگ قدیمی یک کشور می باشد.

صنایع دستی مینا کاری

میناکاری جزو یکی از صنایع دستی بسیار پرکاربرد و پرسابقه ترین صنایع می باشد. که قدمت آن حدود هشت هزار سال است.

میناکاری قابل انجام بر روی مس، طلا، نقره و سفال می باشد. اکثرا میناکاری ها بر روی سفال انجام می شود. ظروف میناکاری شده بسیار متنوع در رنگ و  مدل می باشند.

میناکاری سفال کاربرد های گسترده ای دارند. برای مثال در تزئین منازل، محیط کار و اداره جات ها می باشند.

مبدا تمامی این صنایع دستی شهر هایی مانند اصفهان، مشهد و غیره می باشد. در این راستا استادان و ماهران بسیار زیادی در این رشته فعالیت گسترده دارند.

خرید ظروف میناکاری سفال

میناکاری روی سفال

از ترکیب دو هنر پر سابقه و مهم و ارزشمند سفالگری و میناکاری هنر جدیدی ایجاد شده که میناکاری روی سفال نام دارد. در واقع ترکیب کردن دو صنایع دستی باعث زیبا سازی و خلاقیت و پیشرفت می شود. برای انجام دادن میناکاری بر روی سفال باید دو هنر را کاملا به خوبی بلد باشیم. هنر مینا کاری و هنر سفال گری.

معمولا نقاش با دست این نقش ها ترسیم  می کند اما برای راحت تر انجام دادن این هنر ها می توان از شابلون های آماده استفاده کرد.

ویژگی میناکاری بر روی سفال

  • افزایش زیبایی سفال خام
  • یکی از صنایع دستی ارزشمند
  • بکار بردن طرح ها و نقوش خاص ایرانی

خرید ظروف میناکاری سفال

مراحل میناکاری روی سفال

  • تهیه سفال خام یا سرامیک خام
  • تهیه شابلون آماده برای انجام میناکاری
  • انجام سیاه قلم میناکاری
  • انجام لعاب میناکاری

لیست قیمت میناکاری روی سفال

از آنجایی که این هنر تماما با دست و با زحمات فراوان انجام می شود، در نتیجه بسیار ارزشمند است و قیمت بالاتری نسبت به سایر انواع آن دارد.

این مینا کاری ها قیمت های متفاوتی بر اساس میزان رنگ استفاده شده، طرح های متنوع، مدل ها و … دارند. هرچه طرح زیبا تر، خاص تر و پر زحمت تر باشد، قیمت آن نیز گران تر می شود.

اما با این همه چون یک صنایع دستی بسیار با ارزش به حساب می آید، قیمت آن کاملا مقرون به صرفه است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما