Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 18 in /home/rytmvriw/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 985
قیمت فروش ظروف سفالی خام ساده - آرتاووس

قیمت فروش ظروف سفالی خام ساده

قاشق یکبار مصرف کریستال و سفال در برخی مواقع به اشیایی اطلاق می‌شود که بی رنگ و لعاب هستند. نخستین ماده‌ای که در ساخت ظروف سفالی بکار می‌رود، گل یا خاک رس است. هنوز هم در بسیاری از مناطق ایران، ظروف سفالی به شکل سنتی آن یعنی با چرخ سفال‌گری ساخته می‌شود. در گذشته مردم از این ظروف در تمامی کارهای روزانه شان استفاده می‌کردند که کم‌کم با پیشرفت صنعت، ظروفی با جنس‌های دیگر جای آن را پر کرد. ولی هنوز این صنعت به نام یک صنعت دستی با ارزش محو نشده است و برخی از آن در بخش‌های مختلف استفاده می‌نمایند. البته با ورود ماشین آلات به کارخانه‌ها، تولیدات ماشینی این ظروف نیز پیدا می‌شود. از سوی دیگر، در سال‌های اخیر واردات ظروف سفالی از کشورهایی مانند چین، افزایش یافته که باعث کم رونق شدن این صنعت در کشور شده است. با همه‌ این‌ها ظروف سفالی خام ساده که به بدون لعاب معروف هستند، در زمینه‌ها و انواع مختلفی تولید می‌شوند که عبارتند از:

  • ظروف سفالی خام آشپزخانه (کاسه سفالی، ظرف ماست سفالی، ظروف غذاخوری سفالی و…)
  • ظروف سفالی خام تخم مرغ
  • ظروف سفالی خام هفت سین
  • ظروف سفالی خام دیزی برای پخت آبگوشت

همچنین در بخش تولید گلدان سفالی بزرگ و کوچک این صنعت فعال است. قیمت ظروف سفالی ساده در بازار متفاوت می‌باشد که بستگی به کار و زحمتی که روی آن کشیده شده دارد.

قیمت فروش ظروف سفالی خام ساده

عرضه ظروف سفالی خام

عرضه ظروف سفالی خام عرضه ظروف سفالی خام از مجراهای مختلفی صورت می‌گیرد. یکی از مجراهای عرضه، فروش اینترنتی این ظروف است که در فروشگاه‌ها و سایت‌های معتبر آنلاین انجام می‌شود. همچنین می‌توان به لالجین همدان در زمینه عرضه ظروف سفالی خام اشاره کرد که پایتخت سفال ایران نام دارد. لالجین به عنوان شهر سفال جهان نیز انتخاب شده است. طبق آمارها هشتاد درصد مردم در این شهرستان به کار سفال گری مشغول هستند. در لالجین نزدیک به هزار کارگاه سفال گری وجود دارد که دو هزار استاد کار سفال در این زمینه فعالیت می‌کنند. یکی از راه‌های آشنایی مردم کشور و جهان با این شهر، معرفی لالجین در اینترنت است. برخی در فضای مجازی برای تبلیغ و آشنایی بیشتر مردم با این شهرستان و صنعت دستی سفال‌گری، صفحاتی باز کردند که کانال تلگرام سفال لالجین یکی از آنها است. در پهلوی این کانال، سایت‌های مختلفی اقدام به عرضه ظروف سفال خام و لعابی این شهرستان کرده اند.

سفارش ظروف سفالی خام ساده از تولید به مصرف

سفارش ظروف سفالی خام ساده از تولید به مصرف با این‌که فروشگاه‌های بسیاری در سطح شهر اقدام به فروش و پذیرش سفارش قوری چینی قدیمی و ظروف سفالی خام ساده کردند؛ ولی حضور تولیدکنندگان در فروشگاه‌های آنلاین پر رنگ‌تر است. سفارش ظروف سفالی خام ساده از تولید به مصرف از سوی کارگاه‌های سفال گری پذیرفته می‌شود. بیشتر، مغازه‌ها و مراکز فروش ظرف‌های سفالی هستند که به دنبال کارگاه‌هایی می‌گردند تا این ظروف را خریداری نمایند.

محصولات فروشگاه اینترنتی ظروف سفالی

محصولات فروشگاه اینترنتی ظروف سفالی با توسعه و گسترش استفاده از اینترنت در کشور، بسیاری از مالکان صنایع به فکر تبلیغ و فروش محصولات و فرآورده‌های‌شان از طریق اینترنت افتادند. اکنون استفاده از این روش برای فروش به خوبی رونق گرفته است. از این رو می‌توان محصولات ظروف سفالی را چه به صورت عمده و چه تکی از فروشگاه‌های آنلاین خریداری کرد. محصولات فروش اینترنتی سفال در کنار این که ضمانت کیفیت و کارایی دارند، به آسانی قابل دسترس می‌باشند.

بازار سفال خام در کشور

بازار سفال خام در کشور هر چند ظروفی به غیر سفال در خانه‌های‌مان جای خوش کردند؛ ولی در سال‌های اخیر توجه به صنایع دستی و از سوی دیگر زیبایی و دکوری بودن ظروف سفالی، باعث شده تا باری دیگر بازار سفال رونق بگیرد. بازار سفال خام در کشور مانند بازار سفال لعاب‌کاری و نقش و نگار شده نیست. بهرحال زیبایی این صنعت به نقوشی‌ است که روی ظروف کار می‌شود؛ ولی سفال خام بیشتر جنبه صادراتی دارد و از طرفی برخی در کشور با خرید سفال خام و نقش و نگار دادن به آن، دوباره آن را وارد بازار می‌نمایند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما