Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 42 in /home/rytmvriw/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 985
فروش کلی خاک سفالگری - آرتاووس

فروش کلی خاک سفالگری

قابلمه استیل تی اند کی و خاک سفالگری به صورت عمده و کلی می توان از معادن که خاک مناسب برای سفالگری را به بازار عرضه می کنند خریداری نمود. خاک ها قبل از خرید به صورت عمده باید آزمایش های بر روی آن ها انجام شود و سپس اقدام به خرید نمایید.

هنر سفالگری هنری بسیار زیبا است که شامل دو هنر مجسمه سازی و نقاشی می باشد این هنر از دیرباز تاکنون در کشور ایران بوده به طوری که در دره های متفاوت تاریخی از آثار ظروف سفالی را مشاهده کرد.

ظروف سفالی

خرید و فروش انواع خاک سفالگری

شاید شما از جمله افرادی باشید که این سوال در ذهنتان به وجود آمده باشد که علت چسپندگی خاک سفالگری مورد استفاده در سفالگری خاصیت فیزیکی است یا شیمیایی
در پاسخ به این سوال می توان گفت یک خاصیت فیزیکی است در بسیاری از گل ها ذرات بسیار ریزی وجود دارد که مسطح با سطح بیضی می باشند. کائولین دارای ذرات بسیار ریزی است که در هر میلی متر مکعب معادل 3.5 میلیون ذرات ریز وجود دارد و در بال کلی که می توان گفت به دلیل ذزات ریز بیشتری که دارد بسیار نرم تر می باشد. این کوچکی ذرات خاک می توان در واقع به دلیل هیدرولیز شدن و تغییرات شمیایی و جابجایی توسط آب دانست. علاوه بر ذرات ریز عوامل دیگری نیز باعث چسپندگی گل می شود که عبارتند از:

 1. مواد کربنات
 2. مواد آلی مانند صمغ عربی
 3. فلدسپات
 4. کوارتز
 5. مواد معدنی
 6. قابلمه چدن اس پی اس

خرید و فروش انواع خاک سفالگری

نمایندگی عرضه عمده انواع خاک سفال در بازار

هنگامی که یک خاک سفالگری برای ساخت گل مورد نیاز انتخاب می شود باید دارای ویژگی های زیر باشد.

 •  میزان چسبندگی
 •  میزان انقباض
 •  میزان تخلخل در اثر حرارت

خاصیت چسپندگی در یک خاک می توان گفت پس از ترکیب آن با آب مشخص می شود. یک خاک ممکن است دارای چسپندگی کم، متوسط و زیاد باشد. عمل انقباض خاک نیز می توان گفت ابتدا گل که از خاک مورد نظر ساخته شده را در برابر هوا گذاشته و خشک می کنند که به این گونه انقباض تر به خشک می گویند و سومین عامل به نام تخلل که در هم رفتگی و هم فشردگی پس از پختن می گویند.
اگر این سه عامل گفته شده در گل تولید شده از خاک طبق محاسبات درست باشد خاک مناسبی برای ساخت گل سفالگری است.

ظروف سفالی

انواع خاک سفال و عرضه به قیمت عمده

همانطور که می دانید چسپندگی گل تا حدود به ذرات ریز درون خاک سفالگری آن بستگی دارد اما مواد کربناتی نیز باعث می شود که این عمل چسپندگی در خاک بیشتر شود و یکی دیگر از موادی که باعث چسپندگی این ذرات می شود صمغ عربی است که مایع لزج و چسپنده ای است که از بعضی از گباهان مانند درخت اقاقیا به عمل می آید و بر خلاف آن چیزی که فکر می کنید این صمغ حلال در آب می باشد و باعث چسپندگی بسیار گل می شود. وجود مواد آلی در خاک مهم است اما اگر بیش از اندازه باشد گل ترک می خورد.

گل ها دارای تنوع بسیاری هستند که عبارتند از:

 1. گل های که چسپندگی کمی دارد مناسب برای ساخت آجر
 2. گل های که چسپندگی زیاد دارند که مناسب سفالگری نیست به همین دلیل به آن ها سلیس افزوده می شود.

ظروف سفالی

ساخت انواع ظروف سفالی از خاک مرغوب سفالگری

همانطور که قبلا بیان شد خاک سفالگری مورد نیاز برای درست کردن گل سفالگری باید دارای ویژگی های باشد که در بالا بیان شده است تا بتوان گفت یک خاک مرغوب و با کیفیت برای ساخت ظروف سفالی می باشد. گل مورد نیاز برای ساخت ظروف سفالی به دو صورت سنتی و صنعتی تهیه می شود. در گذشته بیشتر افراد روش سنتی برای ساخت گل مورد نیاز سفالگری خود استفاده می کردند. اما بعضی از سفالگران و روستا نشینان همچنان از روش سنتی برای تهیه گل مصرفی خود استفاده می کنند. اما تهیه گل به روش صنعتی با استفاده از ابزارهای که در ادامه بیان خواهیم کرد آماده می کنند و یا از گل های آماده موجود در بازار برای سفالگری استفاده می کنند.

 1. فیلترپرس
 2. اکسترودر
 3. پاگمیل

ظروف سفالی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما