Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 17 in /home/rytmvriw/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 985
فروشنده خمره سفالی بزرگ - آرتاووس

فروشنده خمره سفالی بزرگ

خمره سفالی نوعی کوزه بزرگ می باشد که در گذشته از آن برای نگهداری از مواد غذایی استفاده می کرده اند. این خمره ها در در برخی از نقاط کشور و توسط افراد ماهر سفالگر در اندازه های مختلفی ساخته می شوند که بعد از اتمام مراحل ساخت آنها و آماده شدن خمره ها را در بین افراد فروشنده خمره سفالی در نقاط مختلف پخش می کنند تا مشتریان برای خرید خمره به این فروشنده ها مراجعه کنند.

فروشنده خمره سفالی بزرگ

خصوصیات خمره سفالی لعابدار

خصوصیات خمره سفالی لعابدار خمره سفالی لعابدار و مینا کاری سفال دارای ویژگی های متفاوتی نسبت به انواع کوزه های سفال می باشد در واقع خمره دارای اندازه های خیلی بزرگتری می باشد حال این اندازه هم شامل ارتفاع و هم اینکه دهانه خمره می شود و مراحل ساخت آنها به نسبت پیچیده تر می باشد به گونه ای که فقط افراد ماهر قادر به ساخت آن می باشند، معمولا این خمره ها فاقد دسته می باشند.

برای ساخت خمره باید گل تهیه شده از خاک رس باشد که بعد از آماده شدن طی چند مرحله آن را با دستگاه مخصوص تولید سفال می سازند که بعدا خمرها را در یک فضای باز قرار می دهند تا خشک شوند سپس آنها را درون کوره قرار می دهند تا پخته شوند که این امر در واقع جهت مقاومت و استحکام بیشتر خمره ها انجام می گیرد در مرحله پایانی بعد از پخته شدن روی خمره ها را با یک لایه لعابی می پوشانند که این پوشش لعابدا صرفا جهت نگهداری طولانی مدت از مواد درون آن می باشد. از جمله موادی که درون همره از آنها نگهداری می شود می توان به غلات، ترشی، مواد غذایی، آب و روغن و … اشاره کرد که البته گاهی هم به عنوان دکور از آنها استفاده می کنند. ساختار درونی خمره و گلدان سفالی به گونه ای است که از فاسد شدن مواد غذایی جلوگیری می کند در واقع نقش یک یخچال طبیعی را ایفا می کنند. امروزه هنوز هم در برخی از مناطق به ویژه روستاهای دور افتاده ای که با کمبود امکانات مواجه هستند از این خمره ها استفاده می شود.

مرکز خرید خمره سفالی

مرکز خرید خمره سفالی برای خرید خمره سفالی و ظروف سفالی باید به مراکز خرید آنها مراجعه کرد که در این مراکز تعداد زیادی خمره در رنگ ها و سایز های متنوع موجود می باشند که با قیمت های مناسبی توسط فروشندگان عرضه می شوند. این مراکز خرید خمره ها را از سفالگران ماهر خریداری می کنند به همین دلیل استحکام بالایی دارند و موردهای خوبی برای انتخاب و نگهداری مواد می باشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما