Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 54 in /home/rytmvriw/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 985
عمده فروشی سفال سیاهکل - آرتاووس

عمده فروشی سفال سیاهکل

سفال سیاهکل  و قوری چینی فلر از جمله ظروف سفالی می توان دانست که به دلیل کیفیت بالای که دارد در سرتاسر کشور و خارج از کشور مشتریان بسیار زیادی دارد. بسیاری این صنایع این ظروف سفالی را برای تولیدات خود به صورت عمده خریداری می کنند تا بتوانند با تزئین آن ها و نوآوری محصول خود را با قیمت مناسبی به فروش برسانند. عمده فروشی این ظروف توسط مراکز معتبر و نمایندگی ها صورت می گیرد.

هنر سفالگری از جمله هنر های قدیمی می باشد که بسیاری از افراد به این هنر زیبا علاقه دارند و جذب آن می شوند.

مرکز فروش انواع سفال سیاهکل درجه یک

یکی از صنایع بسیار قدیمی در سیاهکل که سالیان سال است که از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود هنر سفالگری است. شهرستان سیاهکل در استان گیلان یکی از شهر های است که کارگاه های سفالگری بسیاری در آن وجود دارد و در زمینه تولید سفال یکی از شهرستان های پیشتاز در این زمینه می باشد. سفال سیاهکل پس از تولید برای این که مشتریان بتوانند براحتی این محصولات را خریداری نمایند این محصولات را در مراکز خرید معتبر عرضه می نمایند. آثاری از ظروف سفالی در مناطقی که در ادامه بیان خواهیم کرد به پیش از پیدایش استان گیلان می باشد.

 1. سیاهکل
 2. املش
 3. مارلیک

سفال سیاهکل

کارگاه تولیدی ظروف سفالی سیاهکل

کارگاه های بسیاری در شهرستان سیاهکل استان گیلان مشغول به تولید ظروف سفالی و قوری چینی رنگی می باشند. می توان گفت یکی از قدیمی ترین صنایع ساخت بشر ظروف سفالی بوده است و طبق تحقیقاتی که محققان بر روی این ظروف داشته اند به این نتیجه دست یافته اند که زادگاه اصلی آن ایران بوده و سپس به کشور های دیگر جهان راه یافته است. در کارگاه های سفالگری ظروف سفال سیاهکل از گذشته تاکنون پیشرفت های بسیاری داشته است که می توان گفت وجود چرخ سفالگری تحول عظیمی در این صنعت می باشد و دیگر ابزار های مورد استفاده که در ساخت ظروف سفالی مورد استفاده قرار می گیرد عبارتند از:

 1. سنگ شکن
 2. آسیاب
 3. همزن
 4. آهن ربا
 5. الک
 6. پالایه فشاری
 7. ورز دهنده ها
 8. چرخ سفالگری
 9. دستگاه جیگر و ستگاه جولی
 10. ماشین ریخته گری
 11. دستگاه پرس
 12. ابزار تراش دهنده
 13. ابزار های برداشت گل و کنده کاری روی بدنه
 14. ابزار های شکل دهنده
 15. قالب
 16. کوره

سفال سیاهکل

عمده فروشی انواع ظروف سفالی درجه یک سیاهکل

اگر شما سفال سیاهکل را به صورت عمده از مراکز معتبر خریداری نمایید می توانید از تخفیفات و امتیاز های که این مراکز برای مشتریان خود قرار می دهند استفاده کنید، از جمله این امتیاز ها می تواند ارسال رایگان محصول به دست شما در بسته بندی مناسب باشد. سفال در سیاهکل چه با دست و یا با چرخ سفالگری به یک روش مشترک ساخته می شود. می توان گفت این ظروف سفالی از یک ماده اصلی که شامل گل، ماسه و مواد سوختنی است تشکیل می شود. گل رس بکار برده شده به دلیل داشتن اکسید آهن و همچنین آهک دارای ویژگی شکل گیری و خاصیت چسپندگی می باشد که همین امر باعث می شود بتوان با آن ظروف سفالی نفوذ ناپذیر درست کرد. پس برای تهیه گل مورد نظر در کارگاه باید مراحلی انجام شود که عبارتند از:

 1. گل را به کارگاه آورده
 2. مقداری معین آب و ماسه افزوده
 3. سپس آن ها را با هم مخلوط کرده
 4. به قطعات کوچک و مورد نیاز خود تقسیم نموده
 5. سپس آن ها را ورز نموده

سفال سیاهکل

بازار ظروف سفالی سیاهکل با کیفیت و درجه یک

امروزه به دلیل ویژگی های که ظروف سفالی دارند بیشتر افراد به خرید این ظروف تمایل دارند به همین منظور می توان گفت بازار این ظروف در کشور و خارج از کشور بسیار مطلوب بوده و تولید کنندگان تمام تلاش خود را می کنند تا با تولید یک محصول با کیفیت بتوانند به مشتریان خود بیافزایند. ظروف سفال سیاهکل به دو روش تولید و به بازار عرضه می گردد که عبارتند از:

 1. شیوه دست ساز
 2. با استفاده از چرخ

پس از تولید این ظروف سفالی نوبت آن می رسد برای این که مشتریان جذب این ظروف شوند باید آن ها را تزئین کنند که امروزه به دو روش صورت می گیرد که عبارتند از:

 1. تزئین روی بدنه خام
 2. تزئین با رنگ لعاب

سفال سیاهکل

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما