Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 17 in /home/rytmvriw/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 985
عرضه مستقیم سفال زیر خاکی - آرتاووس

عرضه مستقیم سفال زیر خاکی

سفال زیرخاکی به عنوان  یکی از آثار باستانی در مراکز صنایع دستی و موزه ها عرضه می شود. این آثار به دلیل قدمت زیاد و قیمت بالایی که دارند توسط مرکز آثار باستانی ضبط و ثبت شده است. عرضه سفال زیر خاکی و گلدان سفالی توسط سایت های مربوطه و مراکز عتیقه جات صورت می گیرد و سبب آشنایی بیشتر مردم از نوع زندگی مردمان گذشته می شود.عرضه مستقیم سفال زیر خاکی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

ویژگی های سفال زیر خاکی

ویژگی های سفال زیر خاکی سفال های زیر خاکی با توجه به شکل و این که متعلق به چه زمانی هستند، خصوصیات متفاوتی دارند. سفال های زیرخاکی توسط هنرمندان و استادان ماهر زمان های گذشته، با کمترین امکانات و به وسیله گل ساخته شده اند که دارای نقش بندی های زیبا و ظریف هستند.

از مشهورترین انواع سفال ها می توان؛ کوزه، پیاله، کاسه، بشقاب و… نام برد. این ظروف سفالی را برای نگهداری مواد غذایی می ساختند؛ زیرا خاصیت فاسد نشدنی داشتند. امروزه با کشف این آثار باستانی محققان به شیوه و شرایط زندگی انسان های اولیه پی می برند.

همان طور که ذکر شد سفال های زیر خاکی مربوط به دوره های مختلفی می باشند؛ با توجه به تحقیقات انجام شده بر روی سفال های هخامنشی به این نکته دست یافته اند که این نوع سفال ها خام هستند ولی در دوره اشکانی به دلیل پیشرفت صنعت سفالگری، به این نتیجه رسیده اند که سفال ها در کوره پخته شده اند و بیشتر بدون نگاره هستند.

سفال های دوره ساسانیان، نگاره دار و دارای ظرافت خاصی هستند و سفال ها به صورت لعاب دار دیده می شوند و این مشخصه ظروف دوره ساسانی می باشد.

در منطقه گنج دره کرمانشاه سفال های زیرخاکی را کشف کرده اند که دارای ویژگی های پیشرفته تری می باشند به این گونه که نشان می دهد سفال ها درون کوره های ابتدایی ساخته شده اند و تصویر انواع پرندگان و حیوانات بر روی آن ها حک شده است. این سفال ها شکل منظم و شفافی دارند و از ظرافت خاصی برخوردارند.

قیمت روز سفال زیر خاکی

قیمت روز سفال زیر خاکی قیمت سفال عمده زیر خاکی به دلیل قدمت زیاد و ارزش زیادی که دارد بالاست و بستگی به نوع سفال، میزان کیفیت، دوره ساخت سفال و… دارد. قیمت روز این ظروف از طریق سایت های مربوط به صنایع آثار باستانی و باستان شناسان امکان پذیر است.

فروشگاه های ظروف عتیقه و قدیمی نیز از قیمت انواع سفال های زیر خاکی مطلع هستند و علاقه مندان به ظروف عتیقه و زیر خاکی می توانند با مناسب ترین قیمت از این مراکز خریداری کنند. با توجه به نرخ ارز و دلار، قیمت سفال های زیر خاکی نیز بالا می رود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما