Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 33 in /home/rytmvriw/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 985

Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 33 in /home/rytmvriw/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 985
سایت آنلاین فروش سفال میناکاری شده - آرتاووس

سایت آنلاین فروش سفال میناکاری شده

با انجام میناکاری بر روی سفال باعث افزایش چند برابری زیبایی این محصول می شود. سایت های آنلاین فروش سفال میناکاری شده در حال فروش این محصول به طور گسترده و بدون واسطه می باشند.

میناکاری یا میناسازی هنری با تاریخچه ای بسیار قدیمی در ایران می باشد و از صنایع دستی می باشد. از میناکاری در مس طلا اهنگ و نقره استفاده می شود.

از انجایی که طلا تنها فلزی است که به هنگام ذوب شدن باعث اکسپند شدن میناکاری نمیشود باعث می شود که از این فلز در ساخت میناکاری بسیار قابل استفاده نمی باشد اما جالب است بدانید که میناکاری در مس یا نقره همچین امکانی را به میناکار نمی دهد.

امروز مرکز میناکاری در ایران اصفهان و شیراز می باشد که بزرگترین اساتید این هنر ارزشمند را دارند.

فروش سفال میناکاری شده

چگونه میناکاری انجام دهیم

برای انجام میناکاری و قوری چینی سرمه ای بر روی سفال دو مرحله اساسی وجود دارد:

  • وسایل مورد نیاز
  • نحوه ی میناکاری روی ظروف سفالی

مراحل میناکاری

  • در ابتدا باید سطح سفال یا سرامیک را کامل سمباده کشید تا صاف و یکنواخت باشد تا طرح ها به راحتی و زیبایی نقش پذیرند
  • در این مرحله باید سفال را برای گذاشتن شابلون و کشیدن نقش ها اماده کرد.
  • مرحله ی سوم نوبت به گذاشن شابلون بر روی سفال است.
  • سیاه قلم
  • لعاب زنی
  • قوری چینی لیلی و مجنون
  • در این مرحله سفال میناکاری شده ی خود را در کوره قرار می دهیم. سفال ما اماده است.

فروش سفال میناکاری شده

سیاه قلم چیست؟

سیاه قلم ترکیبی از چسب و گرافیت می باشد که با کشیدن آن دیگر لعاب ها از جاهای از پیش تعیی شده تکان نمیخورند. خارج شدن لعاب ها از جای خود به هنگام ذوب شدن لعاب داخل کوره رخ می دهد.

کشیدن سیاه قلم کار بسیار ساده می باشد و روش استفاده ان به این صورت می باشد که شما تنها پمپ حاوی سیاه قلم را با روی نقش هایی که با شابلون ایجاد کردید بکشید.

مهمترین مرحله میناکاری راحت ترین مرحله ان می باشد که سیاه قلم نام دارد. کشیدن سیاه قلم اهمیت بسیار بالایی دارد به طوری که باید خطوط ان صاف غلیظ و بدون لرزش دست باشد.

لعاب زنی

کار لعاب زنی را باید با حوصله و صبر انجام داد تا کار میناکاری شده ی ما درست و زیبا باشد. در مرحله ما باید رنگ های مکمل یکدیگر را انتخاب نماییم.

افرادی که اشنایی کامل از هنر میناکاری ندارند با الگو گرفتن از یک کار میناکاری شده الگوی رنگ بندی ان را انتخاب میکنند. برای لعاب زنی لعاب مورد نظر را در پمپ میریزیم و سپس سر سوزن دستگاه لعاب را روی طوح میکشیم.

فروش سفال میناکاری شده

سایت آنلاین فروش سفال میناکاری شده

سایت های آنلاین و اینترنتی بسیار زیادی در حال فروش عمده سفال می باشند و شما می توانید به راحتی و بدون واسطه آن ها را تهیه کنید و از زیبایی آن در منزلتان استفاده کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما