Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 50 in /home/rytmvriw/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 985

Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 50 in /home/rytmvriw/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 985
خرید و فروش سفال کلپورگان - آرتاووس

خرید و فروش سفال کلپورگان

سفال کلپورگان را می توان از جمله ظروف سفالی دانست که به دلیل پیشینه ای که دارد مورد علاقه بسیاری از افراد به صنایع دستی است و برای خرید این ظروف به مراکز خرید و فروش این محصولات مراجعه می کنند.

شما در هر منطقه از کشور باشید می توانید با مراجعه به مراکز خرید این ظروف سفالی مورد نیاز خود نیز تهیه کنید و یا حتی اگر در خارج از کشور باشید و به خرید ظروف سفالی کلپورگان علاقه دارید می توانید به مراکز فروش ظروف سفالی مراجعه کرده و آن ها را خریداری کنید. 

خرید مستقیم ظروف سفال کلپورگان

ظروف سفال کلپورگان ساخته شده در روستای کلپورگان را می توانید به صورت مستقیم و با قیمت مناسب از مراکزی که در ادامه بیان خواهیم کرد خریداری کنید تا بتوانید این محصولات زیبا را با قیمت مناسب عرضه کنید.

 • خرید مستقیم از تولید کننده
 • خرید مستقیم از نمایندگی ها
 • خرید های آنلاین و اینترنتی
 • مراکز عرضه کننده سوغات
 • نمایشگاه های عرضه کننده سوغات

سفال کلپورگان

تکنیک ساخت ظروف سفالی

شاید این سوال در ذهن شما به وجود آمده باشد که سفالینه های که در نقاط مختلف کشور در کارگاه ها تولید می شود تفاوت آنها با هم چه می باشد؟
می توان گفت تفاوت اساسی که این سفالینه ها با هم دارند در روش ساخت و مواد اولیه ای است که آن ها مورد استفاده قرار می دهند تا بتوانند ظروف سفالی خود را درست کنند.

درست کردن ظروف سفال کلپورگان نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد و روش ساخت متفاوتی نسبت به ساخت ظروف سفالی تولید شده در مناطق دیگر دارد که به طور مختصر نمونه ای از آن را در ادامه بیان خواهیم کرد.

 1. استفاده از خاک رس مرغوب که زنان و دختران برای ساخت این ظروف می آورند.
 2. خمیر نمودن خاک رس
 3. استفاده نکردن از چرخ سفال گری برای شکل دادن به خمیر
 4. برای نقش و نگار ایجاد کردن بر روی این ظروف از پودر سنگی به نام تیتوک استفاده می شود.
 5. قرار دادن در معرض آفتاب
 6. رفتن به درون کوره برای پخت

سفال کلپورگان

فروش انواع ظروف سفالی کلپورگان سیستان و بلوچستان

سفال کلپورگان به دلیل نوع رنگ و طراحی خاصی که دارد باعث شده از اهمیت بسیار ویژه ای در صنایع دستی برخوردار باشد.
این ظروف به دلیل خاک رس بکار برده شده برای ساخت آن ها عنصر آهن بسیاری در آن وجود دارد که اکسید آهن باعث قرمز رنگ شدن این سفالینه ها شده و هرچه آن ها بیشتر حرارت می بینند قرمزی رنگ آن کم تر می شود.

در این روستای بسیار زیبا با جاذبه های گردشگری فراوان انواع ظروف سفالی درست می شود که شما می توانید مطابق خواسته خود هنگامی که به این روستای زیبا سفر می کنید از میان تنوع محصولات که عرضه می دارند محصول مورد نظر را مطابق میل و خواسته خود خریداری می کنید.

انواع ظروف سفالی کلپورگان عبارتند از:

 • پارچ
 • ظرف نگهداری مواد غذایی
 • گلدان
 • کاسه بشقاب
 • مجسمه
 • اسباب بازی

سفال کلپورگان

توزیع مستقیم ظروف سفالی

همانطور که قبلا بیان شد شما اگر به صورت مستقیم می خواهید ظروف سفال کلپورگان را خریداری کنید قیمت مناسب تری خواهد داشت چرا که هزینه های واسطه را نخواهید پرداخت کرد.

شما اگر از جمله افرادی هستید که تمایل به خرید این گونه محصولات بسیار زیبا و کاربردی را دارید می توانید به این صورت خرید خود را انجام دهید تا بتوانید از مزایای این روش که در ادامه بیان خواهیم کرد بهره ببرید.

 1. برای عرضه کردن بهتر محصول واسطه مناسبی وجود ندارد.
 2. خریدار و فروشنده به طور مستقیم می توانند در ارتباط با هم باشند.
 3. شرکت که خود عامل  توزیع کالا است خودش به صورت مستقیم قیمت کالا را در بازار تعیین می کند.
 4. از آخرین و جدیدترین محصولات که به بازار عرضه می دارند در کوتاهترین زمان ممکن مطلع می شوید.

سفال کلپورگان

تماس با ما