Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 10 in /home/rytmvriw/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 985
خرید مستقیم سفال عتیقه نیشابور - آرتاووس

خرید مستقیم سفال عتیقه نیشابور

سفال یا قابلمه گرانیتی پی ام تی یا ظروف گلی که از خاک رس یا گل رس ساخته می شود، این ظروف اغلب در گذشته استفاده بسیار زیادی داشته است، اکنون و در سال های اخیر نیز از این ظروف به عنوان تزیینات و حتی صادرات این ظروف صحبت هایی می شود. که قیمت مادی ندارند اما از دیدگاه معنوی ارزش بالایی دارند، سفال عمده عتیقه حال روز به روز بیشتر کشف شده و در موزه ها به نمایش گذاشته می شوند تا مردم از دیدن آن ها لذت ببرند.

خرید مستقیم سفال عتیقه نیشابور

ویژگی های سفال عتیقه لعابدار

ویژگی های سفال عتیقه لعابدار همان طور که می دانید از گذشته تاکنون افرادی اغلب در شهرستان ها و  مناطق مختلف ایران به ساخت سفال های مختلف با چرخ سفال می پرداختند. چرخ سفال همواره گرد آورنده انواع ظروف سفالی بوده است. به طور کلی سفال در ایران باستان بسیار با ارزش بوده و اغلب مردم از این ظروف به عنوان یک ظرف عیانی نام می برند.

سفال های عتیقه نیز فعالیت بیشتر فعالان در این عرصه، همواره با زیبایی چشمگیر خود با رنگ های مختلف و تزیینات مختلف باب میل مردم واقع شده اند، و همین موضوع سبب افتتاحیه موزه هایی با موضوع سفال و سفالگری در ایران شده است.

ظروف سفالی به دلیل استفاده از خاک رس در ساختار خود و تزئینات دیگر در مواد به کار رفته سبب استحکام نبسبتا زیادی می شود که این موضوع موجب می شود تا مردم نسبت به خرید این ظروف و گلدان سفالی تحریک شوند. دومین دلیل طبع سرد سفال نیز نگه داشتن آۤب در آن سبب خنک ماندن آب در طی چندین ساعت می شود، و همین موضوع سبب جلب شدن توجه مردم به سفال عتیقه لعابدار می شود.

قیمت روز سفال عتیقه

قیمت روز سفال عتیقه قابلمه گرانیتی راکلند و سفال ها همان طور که گفته شد، شاید ارزش مادی بسیاری نداشته باشند، اما سفال های عتیقه که دارای قدمت چندین ساله هستند، مواره دارای ارزش معنوی بسیار بالایی بوده اند، و برای عتیقه شناسان همواره قیمت بالایی داشته اند.

البته در حال حاضر خرید مینا کاری سفال عتیقه نیشابور که بهترین سفال های عتیقه متعلق به این شهر است، در این روز ها بسیار راحت است، و برخی عتیقه فروشان نیز با پیشرفت خود در این حوزه دست به فروش اینترنتی و ارسال به سرتاسر ایران کشور زده اند، که از این طریق شاید تناسب قیمتی در سفال های عتیقه ایجاد شود. سفال های عتیقه همچنین در سطح شهر با فروش عتیقه فروش های درون شهر نیز به فروش می رسد و از این طریق عتیقه ها نیز به موزه ها انتقال پیدا می کنند، اما مردم برای خرید آن باید مبلغ بیشتری را بپردازند ، و صاحب این سفال های عتیقه ها شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما