Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 51 in /home/rytmvriw/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 985
خرید سفال همدان ارزان - آرتاووس

خرید سفال همدان ارزان

قابلمه گرانیتی کوشا و سفال همدان در واقع می توان گفت یکی از بهترین نوع سفال های است که در کشور ایران تولید و برای خرید مشتریان داخلی و خارجی در مراکز خرید سرتاسر دنیا برای دسترسی آسان و ارزان خریداران عرضه و به فروش می رسد.

سفال در واقع می توان گفت گلی است که به واسطه هنر دست سفالگر درست و طراحی می شود. از مرغوب ترین خاکی که می توان برای درست کردن یک سفال مرغوب و زیبا استفاده کرد خاک رس می باشد. شاید تا به حال خاک رس را دیده باشید که به رنگ قرمز است و از خود پرسیده باشید علت رنگ قرمز آن چه می تواند باشد؟ می توان گفت که به دلیل آهن بسیار زیادی که در این نوع خاک وجود دارد باعث شده است، که این خاک به رنگ قرمز در بیاید و به بهترین نوع خاک مورد استفاده سفالگری تبدیل شود. سفال گری را می توان از اولین هنرهای تاریخ بشر دانست که قدمت چندین هزار ساله دارد. انسان ها از دیرباز به فکر ذخیره غذا و آب افتادن به همین منظور به دلیل خاصیت چسبندگی  و قابلیت شکل دادن گلی که از خاک رس تهیه می شود توانستند ظروف سفالی را تهیه کنند. در کشور ایران نیز این هنر قدمت بسیار زیادی دارد سفال همدان یکی از مشهورترین سفالی است که در سراسر دنیا زبانزد است.

سفال همدان

خرید انواع تولیدات سفال همدان

 1. انواع ظرف های مصرفی
 2. انواع ظرف های تزئینی
 3. انواع مجسمه و تندیس
 4. تولید سرامیک لعاب دار
 5. گلدان
 6. قابلمه چدنی بوش المان

با گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی این هنر نیز پیشرفت کرد. سفال گرها بر روی ظروف سفال ساده، نقش و نگار زدند و آن ها را رنگ آمیزی کردند. امروزه در بسیاری از نقاط کشور ایران ظروف سفالی تولید می شود اما می توانید سفال همدان را از میان تولیدات سفال شهرهای دیگر از روی طرح و مواد اولیه به کار برده شده در آن از هم تشخیص داد. ظروف سفالی زمانی به وجود آمد که مردم تمایل به یک جانشینی پیدا کردن به همین منظور برای نگه داشتن آب و مواد غذایی دست بکار شدن و با ساخت ظروف سفالی که به دلیل این که مواد غذایی در آن ها فاسد نمی شود استفاده کردند اما امروزه می توان گفت با مشاهده این ظروف باستانی می توان به تاریخ زندگی آن ها نیز پی برد. سفال همدان نیز که تخمین زده شده است قدمت 700 ساله دارد می تواند تاریخ باستانی این استان را بیان کرد و همچنین در این شهر سفال گران بسیار مجرب و کارآزموده دارند.

سفال همدان

مناطق تولید انواع سفال در ایران

 • مند گناباد
 • لاجین همدان
 • میبد یزد
 • شهرهای اصفهان
 • زنوز آذربایجان
 • کوزه کنان آذربایجان
 • کلپورگان سیستان و بلوچستان
 • جویبار مازندران
 • سیاهکل گیلان

شاید شما نیز از جمله افرادی هستید که تمایل دارید که خودتان با هنر دست خودتان ظروف سفالی مورد نیاز خود را طراحی کنید. شما می توانید برای این که در این هنر مهارت لازم را پیدا کنید نزد استاد کاران بسیار مجرب همدان که سالیان سال به ساخت سفال پرداخته اند، بیاموزید و ظروف سفالی بسیار زیبای مطابق میل خود با هنر دست خود درست کرده و از دیدن هنر دست خود بسیار لذت برده، چرا که سفال همدان از جمله سفال های است که در تمام دنیا زبانزد می باشد و هر شخصی که برای گذراندن تعطیلات به این شهر مراجعه می کنند از این ظروف تولید شده توسط استادان در این شهر خریداری می کنند و به عنوان یک سوغات ارزشمند از آن نگهداری می کند و یا به دوستان خود هدیه می دهد.

سفال همدان

انواع خاک رس تولید ظروف سفال

 • کائولن یا کائولین
 • رس بال یا بال کلی
 • خاک نسوز
 • خاک رس خشت

مطمئنا شما برای خرید ظروف سفال همدان به مراکز فروش و عرضه کننده این محصولات مراجعه کرده اید و مشاهده نموده اید که هر کدام از آن ها دارای یک رنگ می باشند منظور از تنوع رنگ نه لعابی است که بر روی این ظروف برای زیبای و مقاوم شدن آن بر روی این سفال ها مورد استفاده قرار می گیرند. همانطور که قبلا گفته شد بهترین نوع خاکی که برای ساخت ظروف سفالی مورد استفاده قرار می گیرد خاک رس می باشد که به دلیل چسبندگی بسیار زیادی که دارد سفال های مقاوم را می توان از آن ها تولید کرد.  خاک رس انواع مختلفی دارد که از آن برای ساخت انواع ظروف سفالی استفاده می شود. مانند خاک رس کالوئن که بسیار مناسب برای ساخت ظروف چینی می باشد و خود این خاک رس به رنگ سفید است.

سفال همدان

ابزارهای اولیه برای ساخت سفال

 1. سوزن سفال گری
 2. سیم قطع کننده
 3. چاقوی سفالگری
 4. مشته
 5. ابزار حلقه، سیم و تراش
 6. ابزار آلات چوبی سفالگری
 7. اسفنج
 8. قلمو
 9. کاسه
 10. آب اندازه گیر

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما