Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 8 in /home/rytmvriw/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 985
تولید کنندگان سفال شب یلدا - آرتاووس

تولید کنندگان سفال شب یلدا

سفال و قوری چینی فلر یکی از هنرهای دست افراد ماهر ایرانی می باشد که شامل انواع ظروف، گلدان، کوزه و … می باشند که هر کدام دارای طرح ها و رنگ های زیبا و متنوعی می باشند. تولید کنندگان سفال شب یلدا، ظروفی که مناسب چیدن سفره در این شب طولانی هستند را با رنگ بندی های زیبا به شکل سفال تولید می کنند.

تولید کنندگان سفال شب یلدا

معرفی انواع سفال شب یلدا

معرفی انواع سفال شب یلدا از انواع سفال شب یلد و قوری چینی رنگیا می توان به کاسه و بشقاب های هندوانه ای و همچنین جا شمعی هایی که به شکل انار هستند و جا میوه اشاره کرد که سفالگران برای رنگ آمیزی آنها از رنگ هایی که مناسب شب یلدا هستند مانند قرمز و سبز و زرد به فراوانی استفاده می کنند که وجود همین رنگ ها موجب زیبایی دو چندان این سفال ها می شود.

برای تولید سفال، سفالگران ابتدا خاک مناسبی را تهیه کرده و آن را الک می کنند تا ذرات آن بسیار ریز و نرم و عاری از هر ذره درشت یا سنگ شود سپس آب را به خاک اضافه می کنند و آن را مخلوط می کنند و آنقدر گل سفال را ورز می دهند تا حالتی که مناسب سفال است و به دست نمی چسبد را به خود بگیرد بعد از گذشت مدت زمانی با استفاده از دستگاهی خاص که برقی می باشد شروع به تولید ظروف سفالی شب یلدا می کنند و بعد از آماده شدن سفال ها را در برابر نور خورشید قرار می دهند تا خشک شوند. بعد از خشک کردن آنها را درون کوره قرار می دهند تا پخته شوند که بعد از انجام این مرحله و سرد شدن آنها را رنگ آمیزی می کنند. تولید سفال در برخی از نقاط کشور همچون همدان به عنوان یکی از هنرهای دستی رونق خوبی دارد و افراد زیادی در این زمینه فعالیت می کنند و ظروف تهیه شده را به سراسر کشور ارسال می کنند.

فروش مستقیم سفال شب یلدا

فروش مستقیم سفال شب یلدا فروش سفال شب یلدا به روش مستقیم از سوی تولیدی های سفال انجام می گیرد که اتفاقا خرید و فروش از این طریق با قیمت خیلی مناسبی امکان پذیر است زیرا در این روش مستقیم هزینه هایی که به فرد واسطه تعلق می گیرد حذف می شوند به همین دلیل قیمت پایانی مناسب تر خواهد بود. هر کدام از ظروف شب یلدا سفالی به طور جداگانه هم به فروش می رسند و در بحث فروش آنها هیچ محدودیتی وجود ندارد. البته این سفال های زیبا از سوی فروشگاه های دیگری هم در سراسر کشور به فروش می رسند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما