Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 16 in /home/rytmvriw/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 985
تولید کنندگان خمره سفالی کوچک - آرتاووس

تولید کنندگان خمره سفالی کوچک

خمره سفالی و تابلو سفالی یکی از محصولات ناب سفالگری در ایران می باشد که توسط دستان پر زحمت سفالگران ماهر کشور ساخته و تولید می شود این محصول از زمان های قدیم مورد استفاده قرار گرفته و هنوز برای بعضی از افراد محبوبیت خاصی دارد تولیدکنندگان با در نظر گرفتن کیفیت و کارایی منحصر به فرد محصولی تولید می‌کنند که هم از نظر قیمت و هم از نظر کارایی ارزش بالایی داشته باشد.

تولید کنندگان خمره سفالی کوچک

ویژگی های خمره سفالی قدیمی

ویژگی های خمره سفالی قدیمی خمره سفالی جزء وسایل قدیمی بوده که کاربرد فراوانی از گذشته تا به امروز در زندگی روزمره دارد در زمان قدیم از خمره برای نگهداری و ذخیره از مواد غذایی استفاده های فراوانی می کردند که اندازه بزرگ و بهداشتی بودن آن برای مردم بسیار مهم بوده است. این محصول در اندازه های متفاوت تولید می شود که امروزه شاهد تولید انواع آن در کشور هستیم در زمان قدیم از خمره به عنوان سیلو استفاده می کردند که نام آن خمره گندم گذاشته شده بود این نام شیوه استفاده مردم را از خمره بیان می‌کرد.

از خمره سفالی لعابدارو گلدان سفالی برای نگهداری لبنیات، حبوبات، روغن و…. برای پشت سر گذاشتن زمستان استفاده می‌کنند بعضی از افراد برای تزئین دکوراسیون حیاط های قدیمی و سنتی از این محصول استفاده می کنند خمره هایی که برای مصرف تولید می شوند به صورت لعابدار و خمره هایی که صرفاً برای دکوری استفاده می‌شوند بدون لعاب ساخته می شوند خمره های دکوری دارای ارتفاع بلند تر نسبت به خمره های مصرفی هستند.

یکی از مزایا و ویژگی‌های استفاده از خمره سفالی برای نگهداری مواد غذایی، خاصیت ضد فاسد شدن آن است یعنی نگهداری مواد غذایی داخل خمره از فاسد شدن آن جلوگیری می‌کند در زمان قدیم بیشتر برای تهیه نوشیدنی و شراب از این محصول استفاده می کردند اما امروزه برای نگهداری از مواد غذایی ترشیجات و سرکه استفاده می‌شود امروزه بعضی از افراد از خمره سفالی برای خنک شدن آب استفاده های زیادی می کنند نگهداری آب در خمره باعث خنک شدن و مطبوع شدن آب می‌شود ناخالصی ‌های آب توسط دیواره های خمره گرفته می‌شود و آبی سالم تحویل می‌دهد استفاده آب مصرفی داخل خمره باعث تسکین درد مفصلی و ایجاد آرامش خاص می‌شود.                                                                   بیشتر بخوانید: کاشی طلایی

کوزه ‌ای که استفاده می‌کنید باید از خاک رس تولید شده باشد و دیواره های آن متوسط یعنی نه ضخیم و نه نازک باشد همانطور که گفتیم خمره در اندازه‌های گوناگون ساخته می شود که استفاده از خمره سفالی کوچک بسیار راحت و حمل آن آسان می باشد.

توزیع خمره سفالی لعابدار

توزیع خمره سفالی لعابدار توزیع خمره سفالی لعابدار  و ظروف سفالی توسط بازارها و فروشگاه های عرضه کننده محصولات سفالی در سراسر کشور با در نظر گرفتن کیفیت و هزینه مناسب برای مصرف کننده به بهترین شکل انجام می شود. مصرف کنندگان با توجه به نیاز خود می‌توانند این محصول را در اندازه های دلخواه، طرح های متنوع و کیفیت بالا خریداری کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما