Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 52 in /home/rytmvriw/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 985
بازار ظروف سفالی همدان - بازار خرید انواع ظروف سفالی همدان -مرکز خرید و فروش انواع سفال

بازار ظروف سفالی همدان

قابلمه روحی کاسیو دسته طلایی و ظروف سفالی همدان از دیرباز تا کنون زبانزد همه مردم جهان بوده است و برای خرید ظرفی که در این استان در کارگاه های سفالگری تولید می شود و به بازار عرضه می گردند تمایل بسیار زیادی دارند.

یکی از جمله استان های کشور ایران که می توان گفت با جنبه های گردشگری بسیاری می باشد، استان همدان است. این شهر زیبا که از شمال با استان زنجان و از جنوب با استان لرستان و از شرق با استان مرکزی و از غرب با استان کرمانشاه و بخش کوچکی با استان کردستان همسایه می باشد. در این استان علاوه بر جنبه های گردشگری فراوانی که وجود دارد، به دلیل خاک مرغوب و با کیفیت این استان انواع محصولات کشاورزی پرورش داده می شود و همچنین دامپروری در این استان نیز از شهرت بسیاری برخوردار بوده است. صنایع دستی تولیدی توسط مردمان این شهر نیز از شهرت بسیار بلای برخوردار بوده به طوری که شهر لالجین این استان یکی از قطب های سفالگری به حساب می آید

ظروف سفالی همدان

بازار خرید انواع ظروف سفالی همدان

با توجه به این که ظروف تولید شده در کارگاه های سفالگری همدان از گذشته تا کنون زبانزد بوده است، به طوری که هر کس به این شهر سفر می کند، سری به بازار این شهر برای خرید ظروف سفالی همدان می زند تا بتواند علاوه بر این که صنایع دست سفال گران مجرب این شهر را مشاهده کند ظروف مورد نیاز خود را به عنوان یک سوغات بسیار زیبا از این استان خریداری کرده و به شهر و دیار خود می برد.

در بازار های این استان انواع ظروف سفالی به فروش می رسد که عبارتند از:

 • گلدان های تزئینی
 • تنگ و لیوان
 • بشقاب
 • کاسه
 • دیس
 • مجسمه های تزئینی و ساخت تندیس چهره های برجسته
 • کوزه
 • ظروف یکبار مصرف گوشت

ظروف سفالی همدان

عمده فروش انواع سفال همدان

شاید شما نیز از آن دسته افرادی باشید که تمایل دارید این ظروف سفالی همدان را برای هدیه دادن و یا برای خانه خود خریداری کنید اما نمی توانید برای خرید سفال مورد نظر به استان همدان سفر کنید، به همین منظور مراکز بسیاری در سرتاسر کشور وجود دارد که محصولات تولیدی در این استان را به صورت عمده خریداری می کنند و با قیمت مناسب در بازار عرضه می دارند و شما می توانید با مراجعه به این مراکز در میان انبوهی از محصولات تولیدی همدان کالای مورد نظر خود را خریداری کنید. خرید به صورت عمده از مراکز فروش این محصولات از همدان دارای مزایای برای فروشنده های این محصولات در سرتاسر کشور و یا حتی کشورهای خارجی دارند که عبارتند از:

 1. مناسب بودن قیمت محصول برای فروش
 2. کاهش در هزینه حمل و نقل
 3. کاهش در هزینه اقامت
 4. خرید آسان
 5. تحویل در کوتاهترین زمان
 6. ضمانت محصول

ظروف سفالی همدان

خریداران انواع ظروف سفال

در زمان های گذشته از ظروف سفالی همدان نسبت به امروزه بسیار استفاده می شد اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی باعث شد که استفاده از این ظروف در زندگی کم رنگ تر شود. اما امروزه کارشناسان به این نکته پی برده اند که استفاده از این نوع ظروف بسیار برای انسان مناسب است. به همین منظور بسیاری از افراد به خرید این نوع محصولات تمایل پیدا کرده اند و بازار فروش سفال همدان رونق یافته است. مزایای استفاده از ظروف سفالی برای انسان عبارتند از:

همانطور که در قبلا  اشاره شد به دلیل این که مراکز فروش عمده محصولات برای عرضه کالای خود به صورت عمده هزینه های جانبی مانند خرده فروشی ندارد قیمت نهایی محصولی که فروشنده به دست مشتری می رساند بسیار مناسب است.

 1. حفظ شدن مواد مغذی در غذا
 2. بسیار مناسب برای نگهداری آب که طعم طبیعی آب حفظ می گردد
 3. مناسب برای پخت مواد غذایی دیر پز مانند نخود
 4. چون این ظروف به کندی گرم می شود حرارت را به صورت یکنواخت پخش می کنند
 5. مناسب بودن قیمت نسبت به سایر ظروف

هنگامی که غذاهای اسیدی را در این ظروف پخت می کنید به دلیل قلیایی بودن این ظروف خاک اسیدی بودن غذا خنثی می گردد

ظروف سفالی همدان

صادرات انواع ظروف سفالی

ظروف سفالی همدان که توسط استاد کاران مجربی که در این عرصه فعالیت می کنند مورد توجه بسیاری از کشورهای خارجی قرار گرفته است و به عنوان یک سوغات بسیار ارزشمند و کالای محبوب به این کشورها صادر می شود و سالانه می تواند ارز آوری خوبی برای این استان و خصوصا کشور ایران داشته باشد. این کالاها به بسیاری از کشورهای جهان که در ادامه بیان خواهیم کرد صادر می شود .این استان علاوه بر تولید انواع ظروف سفال در بسیاری از صنایع دستی نیز مهارت دارند که آن ها نیز در داخل و خارج کشور طرفداران بسیاری دارد.

 1. آلمان
 2. فرانسه
 3. انگلستان
 4. کشورهای حوضه خلیج فارس
 5. پاکستان
 6. تاجکیستان
 7. ترکیه

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما