Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 44 in /home/rytmvriw/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 985
بازار ظروف سفالی فیروزه ای هفت سین - آرتاووس

بازار ظروف سفالی فیروزه ای هفت سین

قابلمه 10 پارچه کاسیو و ظروف سفالی فیروزه ای هفت سین در ایام قبل از نوروز رونق بسیار زیادی دارد و این ظروف با توجه به مواد اولیه ای که در ساخت آن ها مورد استفاده قرار می گیرد قیمت گذاری می شوند و شما می توانید با مراجعه به این مراکز از میان انواع محصولات ظروف مورد نظر خود را انتخاب کنید.

یکی از جمله شغل های که در اواخر فصل زمستان و نزدیک شدن به ایام عید نوروز بیشتر می شود و رونق می یابد فروشگاه های عرضه کننده سفره های هفت سین می باشند و شما برای خرید ظروف سفالی فیروزه ای هفت سین می توانید به این مراکز مراجعه کرده و از میان تنوع محصولات، یک ظروف مورد پسند برای سفره هفت سین خود انتخاب کنید.

تولیدکنندگان ظروف سفالی فیروزه ای هفت سین

کشور ایران از جمله کشورهای است که در بیشتر استان های آن ظروف سفالی بسیار زیبا در کارگاه های آن تولید و در سرتاسر کشور و خارج کشور عرضه می دارند و شاید این نوع سوال برای شما پیش بیاید که چگونه می توانیم سفال هر شهر را از هم تشخیص می دهیم؟ می توان گفت این موضوع کار پیچیده و مشکلی نیست و افرادی که در این عرصه فعالیت دارند می دانند که هر شهر از چه نوع مواد اولیه ای برای ساخت ظروف سفالی خود استفاده می کنند.

 1. نوع خاک رس بکار برده شده
 2. روش شکل دادن به خمیر
 3. روش لعاب کاری

ظروف سفالی فیروزه ای هفت سین

تشخیص کیفیت بالا تولیدات هفت سین

کارگاه های تولیدی در سرتاسر کشور ایران که در عرصه تولید ظروف سفالی فیروزه ای هفت سین فعالیت می کنند برای این که بتوانند محصولات خود را در داخل و خارج از کشور عرضه دارند و محصولات خود را به فروش برسانند سعی کرده اند که از مواد اولیه با کیفیتی برای تولیدات خود استفاده کنند.

سفال گری از جمله یکی از هنرهای دستی می باشد که از زمان های دیرباز تاکنون نسل به نسل چرخیده و امروزه توانسته است در این هنر نیز مانند سایر هنرها و علوم دیگر پیشرفت کند تولیدات خود از سایر مواد دیگر جز گل استفاده ببرد. هنگامی که شما برای خرید ظروف خود به مراکز فروش مراجعه می کنید می توانید از مسئول فروش درباره نوع و کیفیت ظروف سوال بپرسید تا شما را هنگام خرید راهنمایی کند.

 1. میزان چسپندگی
 2. میزان انقباض و ترک خوردگی
 3. تغییر در رنگ و بافت در زمان درجه پخت در کوره
 4. عدم پذیریش لعاب گیری

ظروف سفالی فیروزه ای هفت سین

بازار خرید انواع ظروف سفالی

در بسیاری از شهرهای ایران قابلمه گرانیتی جلا مبین و ظروف سفالی فیروزه ای هفت سین تولید می شود و در ایام قبل از نوروز در فروشگاه ها عرضه می گردد و شما می توانید با مراجعه به این مراکز این نوع ظروف را خریداری کنید. این ظروف از مواد اولیه بسیار خوب و با کیفیتی تولید شده است. رنگ ها می توانند یکی از جمله عواملی باشند که باعث تنوع در فضا، تاثیرات روانی و غیره شود. در کشور ایران با توجه به نوع علایق، باورها و اعتقادهای خود رنگ آبی فیروزه ای نسبت به سایر رنگ ها پر رنگ تر و پر طرفدار می باشد به طوری که استفاده از این رنگ در معماری اسلامی کشور ایران به وفور مشاهده می شود، همین امر باعث گردیده که مردم کشور ایران در هر کجای این سرزمین پهناور و دنیا باشند و برای خرید این نوع ظروف فیروزه ای تمایل بسیاری از خود نشان می دهند.

 • چراغ و شمعدان سفالی
 • شکلات خوری سفالی
 • پارچ و لیوان سفالی
 • میوه خوری و بشقاب سفالی
 • کاسه و کوزه سفالی
 • بشقاب اشعار سفالی
 • دیزی خوری و دیگ سفالی
 • ظروف سفره هفت سین
 • حوضچه ماهی قرمز

ظروف سفالی فیروزه ای هفت سین

تکنیک ظروف سفالی اصفهان

شاید تا به حال این سوال در ذهن شما به وجود آمده است که بخواهید ظروف سفالی را در منزل خود درست کنید اما نمی دانید از کجا و چگونه باید شروع کنید. کشور ایران به دلیل این که هنر سفال گری در آن از قدمت بسیار زیادی برخوردار می باشد باعث شده است که بتوان گفت در آن استاد کارهای مجربی در این زمینه وجود دارد که شما می توانید با مراجعه به آن ها در این زمینه مهارت لازم را پیدا کنید و ظروف سفالی فیروزه ای هفت سین خود را با دستان خود درست کنید. اما این نکته بسیار مهم وجود دارد که همه فکر می کنند برای تهیه ظروف سفالی فقط از خاک رس استفاده می شود اما می توان گفت که به این صورت نیست و از خاک های ترکیبی نیز می توان برای تهیه ظروف سفالی استفاده کرد که هر کدام دارای خصوصیات منحصر و ویژه ای می باشند.

 1. کائولن یا کائولین
 2. رس بال یا بال کلی
 3. خاک نسوز
 4. خاک رس خشت

ظروف سفالی فیروزه ای هفت سین

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما