Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 49 in /home/rytmvriw/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 985
بازار سفال ساختمانی در ایران - آرتاووس

بازار سفال ساختمانی در ایران

قابلمه استیل تی اند کی و سفال ساختمانی از جمله مصالح ساختمانی است که در تنوع بسیار زیادی تولید و در بازار موجود است و شما می توانید هر نوع آن را متناسب به نوع فعالیت خود در ایران خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید.

برای ساخت یک ساختمان مصالح بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد، اما می توان گفت یکی از جمله مصالح که امروزه علاوه بر این که برای ساخت یک ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد در طراحی و دکوراسیون داخلی یک بنا نیز بکار برده می شود.

آجر از جمله مصالح ساختمانی سفالی است که مواد خام اولیه در ساخت آن خاک رس می باشد.

این آجرهای سفالی یک نوع مصالح سفال ساختمانی می باشند که هیچ کس زمان ساخت اولین آجر سفالی که جایگزین سنگ شد را به طور دقیق نمی داند.

خرید انواع مصالح ساختمانی سفالی در بازار

آجرهای سفالی که از خاک رس تهیه می شوند از نظر تاریخی دارای قدمت بیشتری نسبت به آجرهای دیگر می باشد. برای ثابت کردن این موضوع باقیمانده کوره های آجر پزی بسیاری در بعضی مناطق کشور ایران مانند شهر یزد، کاشان و غیره وجود دارد. امروزه مصالح ساختمانی سفالی بسیاری در تمام پروژه های ساختمانی استفاده می شود و علت این که این مصالح نسبت به سایر مصالح ساختمانی بیشتر استفاده می شود و خریداران بیشتری دارد،                                                            دلایلی بسیاری می توان داشت که در عبارتند از:

 1. قیمت مناسب
 2. سبک بودن و در نتیجه سرعت بالا رفتن
 3. دارا بودن سطح یکپارچه و یکنواخت مورد استفاده در نمای ساختمان
 4. شکل
 5. رنگ
 6. مشخصات فنی دقیق

سفال ساختمانی

خریداران انواع سفال ساختمانی

قابلمه چدن اس پی اس و آجر سفالی از جمله سفال ساختمانی هستند که به دلیل تنوع محصولی که دارد دست خریدار را باز می گذارد تا بتوانند متناسب به سلیقه و نوع استفاده آجر سفالی خود را انتخاب کنند.

می توان گفت روزانه به دلایلی که قبلا بیان شد بر خریداران آجر سفالی افزوده می شود. این خریداران سعی می کنند برای این که بتوانند پروژه های خود را در زمان مشخص شده تحویل دهد و سرعت کار را بالا ببرند از این محصول خریداری می کنند به همین منظور آجر های سفالی از جمله پر طرفدار ترین مصالح ساختمانی می باشند. خریداران آجرهای سفالی عبارتند از:

 1. مردم
 2. سازندگان پرژه های ساختمانی
 3. شهرداری ها
 4. انبوه سازان

سفال ساختمانی

تولید انواع مصالح ساختمانی سفالی

سفال ساختمانی در تنوع بسیار زیادی تولید که هر کدام با توجه به مواد اولیه و نوع مراحل ساخت آن ها کاربردهای متفاوتی دارد. هنگامی که خریدار برای خرید مصالح ساختمانی خود به مصالح فروشی مراجعه می کند باید طریقه استفاده خود را به مسئول فروش توضیح دهد تا آن را به خرید مصالح مناسب کار شما راهنمایی کند، چرا که هر نوع مصالح ساختمانی مناسب برای ساخت قسمت های متفاوتی از ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند.

مراحل تولید انواع آجر به صورت زیر است که عبارتند از:

 1. برای تامین خاک مورد استفاده ابتدا خاک مورد نیاز اگر کیفیت بالا داشته باشد استخراج می کنند.
 2. آماده کردن خاک استخراج و جدا کردن سنگ و خرد کردن ذرات درشت تر
 3.  قالب زدن آجر به صورت خشک و یا تر
 4. گذاشتن هر خشت آجر در کوره برای پخت

سفال ساختمانی

خرید انواع مصالح ساختمانی سفالی

همانطور که قبلا گفته شد سفال ساختمانی دارای تنوع بسیار زیادی می باشند که هر کدام متناسب به نوع مواد اولیه، روش ساخت، شکل ظاهری و غیره کاربرد متفاوتی دارد. در اینجا به نمونه ای از آجرهای سفالی تولید شده که متناسب به شرایط آن ها در ساخت قسمت های ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد سه نوع هستند که می توان به آجر نما، آجر مهندسی، آجر معمولی تقسیم کرد.

آجر معمولی نیز دارای انواع متفاوتی می باشد که عبارتند از:

 1. آجر لعابی
 2. سفالی
 3. نسوز
 4. آهکی
 5. فشاری
 6. ماشینی

سفال ساختمانی

آجر های سفالی به دلیل داشتن وزن بسیار کمی که دارند که همین امر باعث می شود به انجام دادن پروژه های ساختمانی سرعت ببخشد. این آجرها در کوره های سفال پزی درست شده است و نسبت به سایر آجرهای دیگر قیمت مناسب تری دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما